BİZE ULAŞIN

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ankarareklamci/
  • https://twitter.com/ANKARAREKLAMCI

Tabela her işletmenin sahip olması gereken kimlik cüzdanı gibidir. Tabela da tasarım ve kalite işletmenin kurumsal kimliğinin tamamlanmasını sağlar. Kalitesi, zarafeti ise o işletmenin müşterilerine verdiği değeri ve önemi yansıtır. Siz de tabela ihtiyacınızı yurdalan Reklam Tabela ya bırakın rahat edin. Tabela çeşitlerimize göz atın ve işletmenize uygun modelleri inceleyin. Biliyoruz hepsini beğeneceksiniz 0312 312 42 44 numaralarımıza ulaşabilir, mail atabilir ya da whatsapp 05449763581 tan bizimle irtibata geçebilirsiniz. En uygun, en ekonomik ve şık tasarımlar için aramanızı bekliyoruz. Biz tabela üretiminde iddialıyız ve her geçen gün bu iddiamızı daha da ileriye taşıyoruz. İleri teknoloji dijital baskı makinası cnc ve lazer makinaları ile üretim hatalarını en aza indirip görselliği en üst seviyelere taşıyoruz.

dijital baskı ankara, ankara dijital baskı, branda afiş fiyatı, büyük pankart, satılık kiralık afiş, satılık kiralık pankart söz pankartları, sünnet pankartı, dijital baskı ankara, branda afiş ankara, totem tabela ankara,tabelacı ankara, reklamcı ankara, tabelacı ankara, tabelacı ankara siteler, ankara kızılay tabelacı, ankarada tabelacı,

totem tabela kırıkkale

totem tabela bursa
reklamcı bursa
tabela bursa
tabelacı bursa
reklamcı kırıkkale
tabela ankara
tabelacı ankara
tabelacı adana
tabelacı antalya
tabelacı Afyonkarahisar
tabelacı adıyaman
tabelacı ağrı
tabelacı amasya
tabelacı artvin
tabelacı aydın
tabelacı bandırma
tabelacı balıkesir
tabelacı bilecik
tabelacı bingöl
tabelacı burdur
tabelacı bingöl
tabelacı bitlis
tabelacı bolu
tabelacı burdur
tabelacı bursa
tabelacı çanakkale
tabelacı çankırı
tabelacı çorum
tabelacı denizli
tabelacı pamukkale
tabelacı diyarbakır
tabelacı edirne
tabelacı elazığ
tabelacı erzincan
tabelacı erzurum
tabelacı eskişehir
tabelacı gaziantep
tabelacı giresun
tabelacı gümüşhane
tabelacı hakkari
tabelacı hatay
tabelacı ısparta
tabelacı alanya
tabelacı mersin
tabelacı istanbul
tabelacı izmir
tabelacı kars
tabelacı kayseri
tabelacı kuşadası
tabelacı kastamonu
tabelacı kırşehir
tabelacı Kırklareli
tabelacı kocaeli
tabelacı konya
tabelacı kütahya
tabelacı malatya
tabelacı mardin
tabelacı muş
tabelacı muğla
tabelacı kahramanmaraş
tabelacı nevşehir
tabelacı niğde
tabelacı ordu
tabelacı rize
tabelacı saksaray
tabelacı samsun
tabelacı siirt
tabelacı sinop
tabelacı sivas
tabelacı tekirdağ
tabelacı tokat
tabelacı trabzon
tabelacı tunceli
tabelacı şanlıurfa
tabelacı uşak
tabelacı van
tabelacı yozgat
tabelacı zonguldak
tabelacı aksaray
tabelacı bayburt
tabelacı kırıkkale
tabelacı batman
tabelacı şırnak
tabelacı bartın
tabelacı ardahan
tabelacı ıgdır
tabelacı yalova
tabelacı kabük
tabelacı kilis
tabelacı osmaniye
tabelacı düzce
tabelacı kumla
totem tabela bilecik
totem tabela inegöl
totem tabela mudanya
mudanya tabelacı
tabelacı mudanya
tabelacı bandırma
bilecik tabelacıları
totem inegöl
inegöl totem
totem tabela iznik
iznik tabelacı
tabelacı görükle
görükle tabelacı
nilüfer tabelacı
tabelacı nilüfer
totem tabela denizli
tabelacı denizli
tote tabela alanya
alanya tabelacı
antalya tabelacı
muğla totem tabela
totem tabela aydın
totem tabela marmaris
marmaris totem tabela
tabelacı marmaris
marmaris tabelacı
tabelacı gelibolu
gelibolu tabelacı
tabelacı labseki
tabelacı çalı
tabelacı küçük sanayi
sanayi tabelacı
tabela sanayi

duyru

               Reklamcı Kime Denir


Reklamcı, reklam sektörünün birbirinden farklı meslek türünde ister eğitim almış, ister sektörün içinden yetişmiş olan, reklamın bütün süreçleri hakkında bilgi ve beceri sahibi olan kişilerdir. Reklamcılar, firmaların hangi amaçlar doğrultusunda reklam yapmak istediklerini bilen, onları bu amaçlarına yaklaştırmak için, neler yapılması gerektiğini, ne tip araştırmaların, firmalarla ilgili olarak yapılacak reklam çalışmalarının önünü açabileceğini, reklam sektöründe kullanılan bütün reklam mecralarını, mecraların özelliklerini, her birinin etki gücünü, her reklam mecrasına yönelik en iyi reklam tasarımını bilen, bu anlamlarda uzmanlaşmış kişilerdir. Bu noktada grafik tasarımcılar, web tasarımcılar, endüstriyel tasarımcılar, sanat yönetmenleri, kreatif direktörler, yönetmenler, danışmanlar birer reklamcıdırlar. Reklamcı, firmalar ile tüketici kitlesi arasında iletişimin kurulabilmesinden sorumludurlar. Onlar her iki tarafın diline hâkimdirler. Tüketicilere nasıl seslenilmesi gerektiğini, hangi etki unsurları kullanarak tüketicileri etkileyebileceğini bilen ve bu dilin tasarlanmasında aktif rol alan kişilerdir.

Reklamcılar, hedef kitlenin araştırılması konusunda da uzmandırlar, tüketicilere yönelik yapılan araştırma sonuçlarında, verilen cevapların ne anlama geldiğini, cevapları verenlerin isteklerini, arzularını, beklentilerini algılayabilen, bunlara yönelik yapılan reklam tasarımlarının nasıl bir şey olması gerektiğini tespit edebilen kişilerdir. Yukarıda saydığımız meslek gruplarının hepsi, çok iyi reklamcı olmayabilirler. Bunlardan bazıları sadece kendi alanlarında uzmanlaşmış olabilmektedirler. Ama bazı kişiler hem kendi alanlarında hem de reklam mecralarının hepsinde uzmanlaşarak, bir reklam ajansının bütün reklam süreçlerini kontrol edebilecek derecede uzmanlaşmaktadır. İşte asıl reklamcı bu tip kişilere denilmektedir. Yukarıda sayılan mesleklerin dışında, reklam sektöründe çalışan, reklam sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösterenlere de kimi zaman reklamcı denilmektedir. Ama bir kişiye reklamcı diyebilmek için, bütün süreçlerde uzmanlaşmış olması gerekmektedir.
Genellikle, sanat yönetmenleri, kreatif direktörler, sanat yönetmenleri reklamın bütün süreçlerine hakim olabilmektedir. Bu tip uzmanlar, reklam ajanslarının bütün işlerinin gidişatını, yapısını, tasarımlarını, reklam mesajlarını denetleyen, kontrol eden insanlardır. Kısaca reklamcı, bir firmanın kuruluşundan, pazardaki bütün ilerleyişinde ki reklam süreçlerini bilen, takip edebilen, ne yapılması gerektiğini bilen kişilerdir. Hem tasarım anlamında birebir kendisi de tasarım yapabilirken, tasarımcıların işlerini de değerlendirebilmektedir.
İyi bir Tabela Reklam Tasarımı Grafik Nasıl Yapılır...

Göz alıcı tabelalar yaratın
Basit renk kombinasyonları, font stilleri, kenarlıklar ve grafikler ile başarılı reklam tabelaları
Bir reklam atölyesinin en zor işlerinden bir tanesi yoktan bir tabela yaratmaktır. Bir müşteri basit bir mesaj vererek bununla çok yaratıcı ve göz alıcı bir tabela ortaya çıkarmanızı ister. Tabela’nın göz alıcı olması ve içerdiği mesajı iletmesi öncelikli hedef olduğu için okunuyor olmalı ve görsel olarak etkileyici olmalıdır. Aşağıda okuyacağınız adımlar cazibeli ve çekici tabelalar yaratmak için ve etkinliğini arttırmak için iyi başlangıçlar olabilir.

1. Uygun font stilini seçmek

Kullanılan bir çok fontun okunması gerçekten zordur. Helvetica, Futura ve Antique Olive gibi Sans Serif fontları uzak mesafelerden okunabilecek en iyi fontlardır. Bu fontlar reklamın ana mesajının verilmesi için kullanılmalıdır. Goudy, Benguiat ya da Times gibi serif fontları reklamın ikinci plandaki mesajını vermekte kullanılabilir.
Old English ya da Engraved gibi fontlar ise uzak mesafeden okunması neredeyse imkansız fontlardır. Bu tip fontlar konferanslar, toplantı odaları ya da dükkanlar gibi izleyicinin belli bir süre vakit geçireceği ve mesajı absorbe edebileceği ortamlarda kullanılmalıdır.
Reklamın kullanılacağı sektör tipi veya etkinliğin mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Brush ya da Commercial script gibi fontları bir gelinlikçi ya da güzellik salonunda kullanabilirken bir oto parçacısının atölyesinde kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmez. Ayrıca çalışmanızın tamamını büyük harflerle hazırlamaktan kesinlikle kaçınmalısınız, sadece bir kelime ya da bir cümle için büyük harf kullanılabilir ancak tamamı büyük harflerden oluşan bir çalışma göz yorucu olduğu için, izleyici tarafından okunup, mesajın algılaması uzun zaman alır.
2. Grafik kullanımına dikkat
Logolar, clip art’lar, kenar çizgileri izleyicinin dikkatini çekmekte etkin olarak kullanılabilir ancak tabelanın mesajının önüne geçmemesi gerekir. Eğer izleyici harika clip art veya grafiğe konsantre olursa verilmek istenen mesaj kaybolur gider.
Bir tabela profesyoneli olarak neyin işe yaradığı neyin yaramadığı konusunda sağ duyunuz gelişmiştir. Bulunduğunuz bölgede araba kullanırken dikkatinizi çeken bütün reklamları inceleyin ve aralarında sizi en etkileyene dikkat edin. Tabela tasarımında sizi ilk planda etkileyen bir ya da iki elementi aklınızın bir kenarına yazın.
3. İzlenme mesafesi ve süresine dikkat
Müşterilerinize mutlaka reklamının ne kadar mesafeden izlenmesini planladıklarını sorun. Eğer bu bir açılış için hazırlanacak afiş olacaksa, afişin açılışı yapılacak olan yer ile araç trafiğinin en yoğun olduğu yerden en net okunabilecek şekilde ortalanarak yerleştirilmesi gerekir. Bir sürücünün hareket halindeyken bir mesajı okuyabilmesi için 1,5-3 saniyesi vardır. Alttaki tablo izlenme mesafesine göre en uygun harf yüksekliklerini size vermektedir.


4. Etkili renk kombinasyonları kullanın
Müşteriniz size halihazırda reklamında hangi renkleri kullanmak istediğini söyleyebilir bu bazen iyi bir şeydir bazen de çok kötü. Hepimiz bu sebeplerden dolayı çok çirkin ya da zevksiz renk seçimlerinden dolayı dikkat çekmeyen hatta okunmayan reklamlar yapmak zorunda kalmışızdır. En iyi senaryo müşterimizin bize reklamı için etkileyici olması için kullanılabilecek en uygun renklerin seçimini sormalarıdır. Yukarıdaki tabloda görsel etkileyiciliği, okunabilirliği sağlamak için kullanılabilecek en doğru renk kombinasyonları gösterilmektedir. Zemin ve harfler arasında yüksek kontrast sağlayan renk kombinasyonları hem okunabilirliği kolaylaştırır hem de ilgiyi çeker. Renk seçiminde mutlaka sektörün veya etkinliğin türünü dikkate alın. Bu tabloda pembe, mor, turuncu gibi renkler yer almasa da bu renkler özel etkinlikler, tatil bannerları veya partiler için kullanılabiliyor.
5. Kenarlık ve boş alan kullanın
En çok yapılan hata harflerin ve grafiklerin çalışmanın kenarlarını dolduracak şekilde uygulanmasıdır ya da yazı ve grafiklerin çok küçük tutularak kenar boşluklarının çok geniş bırakılmasıdır. Genel kural aşağıdan ve yukarıdan bırakılacak olan boşluğun 10’u kadar olması, sağdan ve soldan bırakılacak boşlukların ise kullanılan ana font karakterinin eni kadar olmasıdır.
Örneğin 120 cm yüksekliğinde bir reklam yapıyorsanız yukarıdan ve aşağıdan 12 cm boşluk bırakmalısınız. Boşlukları grafiklerle doldurmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Boş alan bırakılması izleyicinin gözünün yazıya konsantre olmasını sağlar.
Her ne kadar bunlar genel kurallar olsa da her zaman arzulanan görsel sonucu vermeyebilir. Müşterinize yardımcı olmak için kendi görsel deneyimlerinizi de paylaşın. Çekici ve etkili tasarımlar yaratmak müşteri memnuniyetiniz için temel bir unsurdur ve müşterinizin sonraki işlerinde size geri dönmesi için referanslarınızdır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret144642
tabela ankara
tabelacılar,
led tabela fiyatları,
paslanmaz harf,
tabela örnekleri,
tabelacı kadıköy,
dijital tabela,
paslanmaz kutu harf imalatı,
pleksi tabela,
led ışıklı tabela,
neon tabela,
neon tabela fiyatları,
krom harf,
totem reklam,
krom harf tabela,
tabela çeşitleri,
kutu harf fiyatları,
reklam tabelaları,
led tabela malzemeleri,
led tabela imalatı,
krom kutu harf,
reklam tabelası,
ışıklı tabela örnekleri,
harf tabela,
let tabela fiyatları,
ışıklı tabela yapımı,
krom tabela,
tabela harfleri,
tabela malzemeleri,
tabela fiyat,
ledli tabela,
ışıklı reklam,
totem tabela örnekleri,
pleksi levha,
led tabela örnekleri,
ışıklı led tabela,
kutu harf imalatı,
neon led,
eczane tabelası
dıjıtal baskı,
vinil tabela,
market tabelası,
dijital sat,
kayan yazı,
anlaradaki tabelacılar,
ankaradaki reklamcılar,
tabela imalatcısı

YAPTIGIMIZ ÇEŞİTLER

# Keçiören Tabelacı # Keçiören Reklamcı # Keçiören Matbaacı # Keçiören Promosyon # Keçiören Davetiyeci # ANKARA

Keçiören’da TABELA, REKLAM, MATBAA, DAVETİYE, WEB SİTESİ alanında verdiğimiz hizmetler;

Aydınlatma Türüne Göre Tabelalar;

- Işıklı Tabela

**Floresan Aydınlatmalı Tabela (220 Volt)

**Led Aydınlatmalı Tabela (5 – 15 – 24 Volt)

Işıksız Tabela

Yapım Türlerine Göre Tabelalar;

 Vinily Germe Tabelalar

 Policarbon Tabelalar

 Kutu Harf Tabelalar

Alüminyum Kutu Harf

Plexiglass Kutu Harf

Krom Paslanmaz Kutu Harf

Strafor Kutu Harf

 Alüminyum Dekupe Tabelalar

 Aynalı Harf Kesim Tabelalar

 Pirinç Harf

 Dijital Led Kayan Yazı Tabelalar

 Folyo Uygulamalı Tabelalar

 Sac Metal Tabelalar

Kullanım Yerlerine Göre Tabelalar;

 Cephe Tabelaları

 Çatı Tabelaları

Totem Tabelalar

 Şantiye ve İnşaat Tabelaları

 Yol Kenarı Tabelaları

Bina Tabelaları

 Seyyar Tabelalar

 Yönlendirme Levhaları

 Uyarı  İkaz Levhaları

İş Güvenliği Levhaları

İç Mekan Duvar Yazıları

 İç ve Dış Mekan Duvar Görselleri

 Kapı Girişi Tabelaları

Dijital Baskılar

 Folyo Dijital Baskı

 Vinily (Branda) Dijital Baskı

OWM (One Way Vision) Dijital Baskı

 Bas kes Folyo Baskı

Cephe Giydirme

 Folyo ve One Way Vision Cam ve Cephe uygulamaları

 Cam Buzlama ve Film Uygulamaları

 Folyo Kesim Yazılar

Araç Reklamları ve Kaplama

 Araç Komple ve Lokal Cast ve Normal Folyo Uygulamaları

Araç Magnetleri

Tanıtım Ürünleri

 Duba

 Yelken Bayrak

Kırlangıç Bayrak

 Stant Uygulamaları

branda Afiş

Duyuru Panoları

Eczane Nöbet Tabelaları

Grafik Tasarım

Kurumsal Kimlik

Logo Tasarımı

Kartvizit Tasarımı

Etiket, Magnet, Sticker Tasarımı

Antetli Kağıt, Not Kağıdı Tasarımı

Bloknot  Küp Not Tasarımı

Torba Zarf Diplomat Zarf Tasarımı

Fatura İrsaliye Tasarımı

Tahsilat Makbuzu  Tediye Makbuzu Tasarımı

Cepli Dosya Tasarımı

Kimlik Kartı  Ziyaretçi Kartı Tasarımı

Promosyon (Kalem, T-şört, Bardak, Kupa, Şapka, Çanta, Kaşkol, Yelek, Tulum, İş Önlüğü, Çakmak, İsimlik, Plaket vs.)

Filigram

Tabelalar (Cephe Tabelası – Totem İç Yönlendirme  Bina Giriş Takı  Ayaklı Tabela  Duba ) Tasarımı

Bayrak (Masa Bayrağı  Gönder Bayrağı  Kırlangıç  Dikey Banner Üçgen ve Dikdörtgen Bayrak ) Tasarımı

Binek ve Ticari Araç Reklamları

Bilbord  Raket Afiş  Poster

Çelenk

Yaka Rozeti

Davetiye

Faks Mesaj Formu

Katalog  Kartela

El İlanı  Kırımlı Broşür  Kampanya İnsertleri

Teşekkür  Katılım Kurs vs. Belgeler

Özel İstek Tasarımları

Kitap Kapak Tasarım

Gazete, Dergi, Kitap Dizgisi

Web Tasarım

Web Sitesi

Seo Hizmetleri

Kişisel Web Sitesi

Firma Web Sitesi

İşyeri Web Sitesi

Şirket Web Sitesi

Dernek Web Sitesi

Vakıf Web Sitesi

Etkinlik Web Sitesi

Kooperatif Web Sitesi

Köy ve Kent Portalları

Haber Web Sitesi

Haber Portalı

Soayal Web Siteleri

Avukat Web Sitesi

Klinik Web Sitesi

Hizmet Web Sitesi

Yazar Web Sitesi

Sanatçı Web Sitesi

Ajans Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Davetiye

Düğün Davetiyesi

Nişan Davetiyesi

Toplantı Davetiyesi

Sünnet Davetiyesi

Ekonomik Davetiye

Ekonomik Lüks Davetiye

Lüks Davetiye

Süper Lüks Davetiye

İlginç Davetiye

Komik Davetiye

Karikatür Davetiye

Özel Modelli Davetiye

Matbaa & Baskı

Kartvizit ve Kartvizit Çeşitleri

El İlanı – Afiş – Broşür

Etilket – Sticker – Yapıştırma

Mıknatıslı Etiket  Magnet

Blok  Küp Not

Cepli Dosya

Katalog  Kartela  Dergi

Torba  Diplomat Zarf

Amerikan Servis

Antetli Kağıt

Form ve Otokopili Matbu Baskılar

Oto Paspas Koku  Yağlama Etiketi

Restoran ve Lokanta Menüleri

Ürün menü çeşitleri

İpli Karton Çanta

Promosyon Hizmetleri

Ajanda

Anahtarlıklar

Çakmaklar

Albüm Plaketler

Çanta Askılığı

Cep ve Kol Saatleri

Evrak ve El Çantaları

Fasetler

Fenerler & Çakılar

Figürlü Kupalar

Kartvizitlik & Yapışkan Kağıt

Kitap Ayraçları

Kristal Kutusu

Kristal Plaket

Kristaller

Kupa Figürleri

Kupalar

Madalya İpleri

Madalya Kutuları

Madalyalar

Masa Setleri

Masa Sümenleri

Menü Kapları

Panolar

Plastik & PVC Ürünler

Kağıtlık & Kalemlik

Porselen ve Seramik Ürünler

Rozetler

Şemsiyeler

Saatler

Seramik ve Porselen Tabaklar

Teknoloji Ürünleri (USB vb.)

Termos & Küllükler

Vip Ürünler

KalemTekstil Tşört Şapka

Takvim

Takozlu Takvim

Gemici Takvim

Poster Takvim

Üçgen Takvim

ALINTIDIR